مرکز خرید و فروش پسته
خانه / بنه پسته کوهی / صادرات مغز بنه پسته به کردستان عراق | تجارت پسته کوهی ورای مرزها

صادرات مغز بنه پسته به کردستان عراق | تجارت پسته کوهی ورای مرزها

مغز بنه پسته یا مغز پسته کوهی ، این محصول خوشمزه نتیجه زحمات زیاد جنگل بانان و کارگران بخش منابع طبیعی و  سازمان مراتع و جنگل بانی کشور عزیزمان ایران و همچنین بخش صنعت پسته هست که این روزها در کشور عراق بلاخص اقلیم کردستان طرفداران زیادی پیدا کرده ، این  شکل طرفداری نوید بخش روزهای درخشانی برای این صنعت در آینده هست و باید آن را غنیمت شمرد.

قیمت پسته کوهی خوزستان در کردستان

صادرات مغز بنه پسته به کردستان عراق | تجارت پسته کوهی ورای مرزها

خوزستان ، این خطه زر خیز ایران و زخم خورده از حوادث زمان مانند ۸ سال جنگ تحمیلی ، پدیده گرد و غبار کشورهای همسایه و دیگر حوادث که در این جا مجالی برای این بحث ها نیست در کشور ما است که از نظر پوشش های درختان جنگلی نظیر بلوط ، کلخونگ ، بنه یا پسته کوهی و حتی سایر درختان بسیار غنی است . جنگل های پسته کوهی این استان آنقدر وسیع است که در صورت بهره برداری اصولی از آنها قادر خواهد بود تمام نیازهای خود و همچنین استان های اطراف را از نظر محصولات طبیعی مانند بنه کوهی ، مغز بنه کوهی ، پودر مغز بنه کوهی ، سقز ( صمغ درخت بنه ) و … تامین کند.

وجود این جنگلها در مناطق صعب العبور مانع بهره برداری کلی از این نعمتهای خدادادی شده ، اما مردم سخت کوش این دیار با همت و کوشش توانسته اند بخشی از نیازهای خود را با بهره برداری از این جنگل ها تامین کنند و درآمد خوبی را برای خود رقم بزنند.

صادرات مغز بنه پسته به کردستان عراق | تجارت پسته کوهی ورای مرزها

تاجران استان خوزستان توانسته اند با فروش پسته کوهی با بهترین قیمت و  همچنین تامین کلخونگ و الوک ( بادام کوهی تلخ)  خود و کشور  ، این محصول را به کشورهای اطراف بلاخص عراق و  هچنین کردستان عراق صادر کنند و گام مهمی در سود و ارز آوری برای خود و کشور عزیزمان ایران بردارند و باعث ایجاد اشتغال برای صدها جوان خوزستانی شده اند.

بازار مصرف مغز بنه پسته شیراز در قم

به دلیل وجود ساحت مقدس مزار حضرت فاطمه معصومه ( س ) در قم و بحث ورود زایران و شیفتگان و دوستداران اهل بیت ( ع ) و همچنین مهاجر بذیری و توریست پذیری این شهر و نیز قرار گرفتن در کریدور شمال و جنوب و همجنین شرق و غرب کشور ، شهر قم را مستعد مصرف بنه پسته کوهی و مغز بنه کوهی این محصول ناب و ارگانیک کرده که اکثر مصرف کنندگان این محصول عزیزان شاغل در صنعت سوهان پزی هستند که این مغز بنه جای خود را به خوبی در میان این قشر از اصناف باز کرده و جای گزین مغز پسته و پودر پسته شده است.

صادرات مغز بنه پسته به کردستان عراق | تجارت پسته کوهی ورای مرزها

اکثر مغز بنه مصرفی در قم از استان فارس و شهر شیراز تامین می شود . شهر شیراز و استان فارس پیشگام صنعت بنه و مغز بنه در ایران است که به دلیل وجود جنگلهای انبوه بنه در این استان و دسترسی به این منابع توانسته گام مهمی در تامین این دانه های ارگانیک  برای قم بلکه در کشور بردارد .

خرید و فروش مغز بنه پسته کوهی سرخس در مشهد وتهران

صادرات مغز بنه پسته به کردستان عراق | تجارت پسته کوهی ورای مرزها

تهران که پایتخت کشور است سهم مصرفی بسیار زیادی در خرید و فروش پسته کوهی و مغز بنه را به خود اختصاص داده است. تهران با جمعیتی بالغ بر ۱۵ تا ۱۷ میلیون نفر این فرصت را فراهم کرده تا یک بازار بزرگ برای مصرف پسته کوهی و  مغز بنه برای تاجران پایتخت و همچنین تاجران سایر نقاط کشور جهت فروش این محصولات در تهران به وجود آید.

مغز بنه و پسته کوهی علاوه بر مصرف در صنایع غذایی و سایر صنایع همگون میتواند در منزل پایتخت نشینان هم مصرف شود ، البته این نیازمند معرفی این محصول به تمام خانواده های عزیز تهرانی  و شهرستانی است تا از مصرف این مغز دانه ها غفلت نکنند که مصرف این محصولات قطعا” ضامن سلامتی آنها و سایر اعضای خانواده شان خواهد شد . نباید فراموش کرد این در گذشته خانواده ها از این پسته کوهی غداهای خوشمزه ای تهیه می کردند و به عنوان یک وعده کامل غذایی بهره های زیادی می بردند. این موضوع را کسانی میدانند که از این محصول استفاده کرده باشند و شایان ذکر است که استاده از این پسته کوهی در وعده های غدایی نهار یا شام به هیچ عنوان آن خرج های خاص خودر را ندارد و واقعیت امر این است که یکی از ارزانترین غداهای موجود و قابل پخت با خواص زیاد و غیر قابل انکار است.

طریقه مصرف مغز بنه پسته ارگانیک در منزل

صادرات مغز بنه پسته به کردستان عراق | تجارت پسته کوهی ورای مرزها

مغز بنه پسته در سبد مصرف خانوار ایرانی هنوز که هنوزه جایگاه خود را پیدا نکرده است ، احتمالا مردم کشور این میوه پر خاصیت را هنوز نمی شناسند ، در روزگار قدیم که بیشتر  مردم در روستاها زندگی می کردند به اندازه کافی با پسته کوهی یا بنه آشنا بودند . جهت آشنایی باید اضافه کنیم که مصرف بنه در منزل به صورت آجیلی است و بیشتر از مغز بنه پسته به صورت ماشی استفاده میشود . این مغز بنه دانه ای با قشای قهوه ای رنگ است که در صورت مصرف آن میتوان انرژی زیادی را به بدن اضافه کرد ، بدون عوارض و هر گونه چاقی . زیرا همانطور که در مطالب بالا گفته شد این دانه  ها ارگانیک هستند .

جهت اطلاع باید بگوییم محصول ارگانیک محصولی است که از هیچ کود یا سمی در مراحل کاشت ، داشت و برداشت استفاده نمی شود و محصولات ارگانیک کاملا طبیعی سیر تکامل خویش را می گذرانند و از این رو امروزه مردم به خاطر استفاده از محصولات طبیعی و  ارگانیک و همچنین محصولات بدون باقی مانده سموم کشاورزی کمتر به بیماری های عجیب و غریب دچار می شوند و اگر هم امروزه در جامعه می بینیم که مردم بیمار می شوند بیشتر به خاطر استفاده از محصولات کشاورزی تراریخته و همچنین محصولات با باقی مانده سموم کشاورزی و کود های شیمیایی است . ساده تر اگر بگوییم این است که مردم نمی دانند که محصولات طبیعی و ارگانیک هم در بازار موجود هست حالا کمی با قیمت متفاوت تر …!

صادرات مغز بنه پسته به کردستان عراق | تجارت پسته کوهی ورای مرزها

امیدواریم مردم کشور با مصرف محصولاتی ارگانیک  نظیر مغز بنه پسته ( مغز پسته کوهی ) سلامتی را به خود و خانواده های خود به ارمغان بیاورند.

 

جهت مشاوره  و ارتباط در whats app کلیک کنید

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آقای وحید پاریزی
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
شماره موبایل: 09129622368
شماره پیامک: 09137422898
تلگرام: kooshadaneh@
اینستاگرام: kooshadaneh
فیس بوک: kooshadaneh
تویتر: kooshadaneh
واتس اپ: کلیک کنید
پست الکترونیکی: kooshadaneh@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروشگاه انواع پسته کوهی لرستان

یکی از خشکبارهایی که در خانواده های ایرانی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، پسته می باشد، ما در اینجا یک پسته کوهی لرستان را به شما پیشنهاد می دهیم، که این محصو

تماس با ما درباره ما